Moody's: Úspech Le Penovej by mohol ohroziť rating Francúzska

Postup šéfky krajnej pravice Marine Le Penovej do druhého kola francúzskych prezidentských volieb by mohol ohroziť úverový rating Francúzska.

25.01.2017 18:38
debata (41)

Uviedol to v stredu hlavný európsky analytik medzinárodnej ratingovej agentúry Moody's Investors Service Dietmar Hornung. Moody's teraz hodnotí úverovú spoľahlivosť Francúzsko známkou Aa2.

Analytik označil za „jasnú vec“, že by postup Le Penovej prinútil agentúru k zhoršeniu výhľadu ratingu Francúzska zo stabilného na negatívny. Le Penová je šéfkou Národného frontu (FN).

Už samotný postup Le Penovej do druhého kola prezidentských volieb by podľa agentúry Reuters mohol ovplyvniť politický vývoj vo Francúzsku, napríklad v prístupe k imigrácii.

Ešte výraznejší dopad by malo prípadné víťazstvo Národného frontu v parlamentných voľbách. „Keby sa dostali k moci, boli by naklonení odchodu z eurozóny,“ upozornil Hornung.

Prvé kolo francúzskych prezidentských volieb sa uskutoční 23. apríla, druhé bude nasledovať 7. mája. V júni sa potom vo Francúzsku budú konať parlamentné voľby.

41 debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #Moody's
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy