Plzeňský Prazdroj aj slovenský Topvar kupujú Japonci

13.12.2016 08:43

Japonský pivovar Asahi Group Holdings sa dohodol na kúpe Plzeňského Prazdroja, slovenského Topvaru a ďalších východoeurópskych značiek (poľské značky Tyskie a Lech, maďarský Dreher a rumunský Ursus) spoločnosti SABMiller za 7,3 miliardy eur. Oznámila to v utorok firma.

Predaj aktivít SABMiller na Slovensku, v Českej republike, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku je súčasťou podmienok prevzatia podniku zo strany rivala Anheuser-Busch InBev, ktoré bolo dokončené v októbri.

Kúpa východoeurópskych značiek je doposiaľ najväčšou akvizíciou pivovaru Asahi. Spoločnosť Asahi sa už skôr dohodla na prevzatí niektorých značiek SABMiller, ako Peroni a Grolsch, za 2,55 miliardy eur. Predaj týchto značiek bol tiež podmienkou prevzatia SABMilleru.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pivo #SABMiller #Asahi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku