Únia v obchode s Kanadou vlani vykázala prebytok 6,9 miliardy eur

31.10.2016 16:54

Kanada bola v minulom roku pre Európsku úniu trinástym najdôležitejším trhom pri exporte tovarov a dvanástym najväčším partnerom pri importe tovarov.

Vývoz do Kanady v roku 2015 tvoril 2 percentá celkového exportu únie a dovoz z Kanady tvoril 1,6 percenta celkového importu EÚ. V obchode s tovarmi dosiahla EÚ vlani vďaka rastu exportu voči Kanade rekordný prebytok, a to v sume 6,9 mld. eur. Informoval o tom v pondelok štatistický úrad Európskej únie Eurostat pri príležitosti summitu Európska únia – Kanada, ktorý sa uskutočnil v nedeľu v Bruseli.

Slovensko vlani na kanadský trh vyviezlo tovary za 166 mil. eur a z tejto krajiny doviezlo tovary v hodnote 69 mil. eur. Slovenská republika tak voči Kanade dosiahla prebytok v sume 97 mil. eur. Najväčší prebytok v obchode s tovarmi s Kanadou dosiahli v minulom roku Nemecko (6,9 mld. eur) a Taliansko (2,225 mld. eur). Najvyššie deficity v obchode s Kanadou za minulý rok evidovali Veľká Británia (- 6,737 mld. eur) a Belgicko (- 950 mil. eur).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Európska únia #Kanada #CETA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku