Bratislavský Ružinov predá pozemky na výstavbu R7 a D4

Poslanci bratislavskej mestskej časti Ružinov schválili predaj pozemkov v katastrálnom území Ružinov a v katastrálnom území Nivy pod bratislavský obchvat Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS).

28.09.2016 10:25
debata

Jednomyseľne o tom rozhodli ružinovskí poslanci na utorňajšom zasadnutí zastupiteľstva. NDS žiadala prevod vlastníckeho práva týchto pozemkov, aby mohla postaviť rýchlostnú cestu R7 Bratislava Ketelec – Bratislava Prievoz a diaľnice D4 Bratislava, Jarovce – Ivanka Sever a urobiť rekonštrukciu prievozskej križovatky D1. Za predaj dostane Mestská časť Bratislava – Ružinov 1 724 141,80 eura. Rovnakú sumu za predaj dostane aj mesto. Ceny pozemkov stanovili na základe znaleckých posudkov.

Pozemky patria hlavnému mestu, mestská časť ich má v správe. Po výsledku mestského zastupiteľstva zo začiatku septembra, keď mestskí poslanci neschválili predaj pozemkov súvisiacich s týmito stavbami, požiadal Ružinov primátora Bratislavy Iva Nesrovnala o súhlas s predajom pozemkov, ktoré súvisia s výstavbou diaľnice D4, rýchlostnej cesty R7 a rekonštrukciou križovatky D1 v Prievoze a sú v správe Ružinova. Primátor Bratislavy súhlas udelil a tak na dnešnom zastupiteľstve o predaji pozemkov, celkovo vo výmere 37 599 štvorcových metrov, rozhodovali ružinovskí poslanci.

Podľa spracovateľky návrhu na predaj takmer sto päťdesiatich pozemkov NDS Alice Kučerovej “diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 odľahčia Bratislavu od tranzitnej dopravy, ktorá smeruje do Rakúska a Maďarska, ale aj rozdelia dopravu, ktorá prichádza cez hranice mesta.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #R7 #diaľnice #D4 #obchvat Bratislavy #Ružinov