Za Jaguarom prichádza ďalší investor, postaví závod za 17 miliónov

Automobilka Land Rover pritiahne do Nitry ďalšieho investora, ktorý plánuje postaviť v priemyselnom parku závod za 17 miliónov eur.

15.09.2016 14:55
debata (7)

Nová automobilka Jaguar Land Rover so sebou prináša ďalšieho investora. Zatiaľ ide o neznámu spoločnosť, ktorá by mala v nitrianskom priemyselnom parku postaviť nový závod za 17 miliónov eur. „Pripravujeme nové priestory pre podnikanie budúcim partnerom. Plánovaná hala má vytvoriť priestor pre podnikanie v území vo väzbe na priemyselný park Sever,“ uviedla spoločnosť IP Nitra Automotive, ktorá predložila investičný zámer na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

V novom závode sa budú vyrábať plastové súčiastky pre automobily, ako sú dverové panely, čelné časti áut, kryty kolies či interiérové plasty. Vďaka tejto investícii by malo vzniknúť 500 nových pracovných miest. „Realizáciou investičného zámeru dochádza k priblíženiu výroby ku zdroju, čím dochádza k racionálnej úspore prostriedkov z hľadiska ekonomického i ekologického vďaka tomu, že finálne výrobky budú spotrebované priamo u zdroja,“ konštatuje sa v investičnom zámere.

S výstavbou závodu by sa malo začať v úvode budúceho roka. Ukončenie výstavby je naplánované koncom budúceho roka.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #automobilky #Jaguar Land Rover