Penta začne stavať Bory Bývanie v Bratislave na jeseň

Investičná skupina Penta začne s výstavbou prvej etapy rezidenčného projektu Bory Bývanie. Ako informoval hovorca Penty Gabriel Tóth, projekt už má územné rozhodnutie, jeho výstavba začne po získaní stavebného povolenia pravdepodobne na jeseň tohto roka. Stavebné náklady prvej etapy projektu sa vyšplhajú do výšky 23 miliónov eur.

01.07.2016 15:18
debata (4)

Na rezidenčný trh sa v podobe projektu Bory Bývanie dostane 340 bytov, v kategóriách od jednoizbových až po 4-izbové byty. Tie sa budú nachádzať v desiatich bytových domoch s piatimi podlažiami. Projekt Bory Bývanie je situovaný medzi bratislavskými mestskými časťami Lamač, Devínska Nová Ves a Dúbravka, pričom Penta má záujem na tomto území postupne vybudovať novú mestskú štvrť. Prvá etapa projektu sa rozprestiera na území s približnou rozlohou 33 tisíc metrov štvorcových.

Dopravná infraštruktúra je už v súčasnosti kompletne vybudovaná, pričom jej súčasťou je aj napojenie na diaľnicu D2. Celková obývacia plocha bytov bude 18 200 metrov štvorcových. Po dokončení prvej etapy projektu si tak v nich nájde domov približne 1 000 až 1 500 ľudí.

Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, ale aj maloobchode a v realitnom developmente. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako 30 tisíc ľudí a v minulom roku dosiahla hodnota aktív skupiny 6,5 mld. eur. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave, Varšave a Mníchove. V rámci developerského biznisu na Slovensku napríklad postavila projekt Bory Mall, ktorý sa nachádza v blízkosti plánovaného projektu Bory Bývanie.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #výstavba #Penta #developer #Bory Bývanie