EPH nakoniec neponúkne akcie dcérskej firmy na burze

Energetický a priemyselný holding (EPH) sa rozhodol, že nakoniec neponúkne kmeňové akcie novo vytváranej spoločnosti EP Infrastructure (EPIF) na burze v Prahe a Londýne. Firma to oznámila v tlačovej správe.

27.04.2016 09:41
debata

Pôvodne sa malo s akciami začať obchodovať v 2. štvrťroku tohto roka. EPH bude ale ďalej zvažovať možnosť bilaterálnej transakcie s globálnymi infraštruktúrnymi investormi.

„EPH si v tejto súvislosti veľmi váži pozitívne odozvy trhu v súvislosti s pôvodne očakávanou primárnou emisiou akcií EPIF. Chceme zároveň poďakovať investorom za záujem o našu spoločnosť a našim finančným poradcom za ich pomoc a poskytnutie služieb spojených s doterajšou prípravou výberového procesu,“ uviedla spoločnosť.

Na burzu malo ísť zhruba 15 percent akcií EPIF. Kým v Prahe sa malo obchodovať s akciami, investori v Londýne by si mohli kúpiť iba certifikáty GDR, čo sú cenné papiere, s ktorými nie je spojené hlasovacie právo.

Spoločnosť EPIF poskytuje infraštruktúrne služby v energetike, a to v preprave plynu, distribúcii plynu a elektriny, v teplárenstve a v skladovaní plynu. Skupina pôsobí hlavne na Slovensku a v Česku. Firmu EPIF stopercentne ovláda holding EPH.

EPH vznikol v roku 2009, holding zahŕňa viac ako 40 podnikov v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Nemecku, Británii a v Taliansku. Podnikajú v oblasti ťažby uhlia, výroby elektriny a tepla či dodávok tepla, ako aj tranzitu zemného plynu.

debata chyba
Viac na túto tému: #EPH #EPIF