Minister dopravy má predložiť správu o výstavbe diaľnic

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely (nominant Siete) má predložiť Výboru Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti správu o postupe výstavby všetkých úsekov diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré sú v projektovej príprave alebo vo výstavbe.

19.04.2016 12:18
debata

Výbor na základe uznesenia požiadal ministra predložiť správu s tým, aby obsahovala percentuálne vyjadrenie hotových výkonov na každom úseku v danom štádiu výstavby a predpokladaný termín ukončenia výstavby, spolu s krátkou informáciou o stave na každom konkrétnom úseku.

Predsedníčkou parlamentného výboru pre hospodárske záležitosti s trinástimi členmi je Jana Kiššová (SaS) a podpredsedom Maroš Kondrót (Smer – SD). Overovateľmi výboru sa na jeho ustanovujúcej schôdzi v pondelok stali Michal Bagačka (Smer – SD) a Eduard Heger (OĽaNO). Výbor zároveň schválil zriadenie troch komisií a ich predsedov, pričom komisiu pre energetiku vedie Maroš Kondrót, komisiu pre dopravu, výstavbu a cestovný ruch Miroslav Ivan (SaS) a komisiu pre podnikateľské prostredie, podporu malého a stredného podnikania a živnostníkov Jana Kiššová.

Ďalšími členmi hospodárskeho výboru sú Eduard Adamčík (nezaradený, kandidoval za Sieť), Martin Beluský (ĽS Naše Slovensko), Karol Galek (SaS), Rastislav Holúbek (Sme rodina), Tibor Jančula, Peter Pamula (obaja SNS), Pavol Pavlis a Róbert Puci (obaja Smer – SD).

debata chyba
Viac na túto tému: #diaľnice #NR SR