Kavecká: Nová vláda musí k sestrám pristupovať s rešpektom

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek (OZSaPA) očakáva od novej vlády a ministra zdravotníctva ako prvý krok odvolanie riaditeľa Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove Radoslava Čuhu a návrat stoviek sestier a pôrodných asistentiek na svoje pozície.

09.03.2016 14:09
Nemocnica, Žilina, JIS, Monika Kavecká Foto: ,
Monika Kavecká z Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek.
debata (37)

Uviedla to vo svojom stanovisku predsedníčka združenia Monika Kavecká. „Táto požiadavka sa netýka iba prešovskej nemocnice, ale aj všetkých ostatných nemocníc, v ktorých si riaditelia nemocníc rozhodli vyrovnávať účty predovšetkým s predstaviteľkami nášho odborového združenia,“ ozrejmila šéfka odborov.

Ďalším krokom, ktorý v krátkom čase po vytvorení novej vlády očakáva OZSaPA, je obnovenie intenzívnych rokovaní s novým ministrom zdravotníctva o pracovných podmienkach sestier a pôrodných asistentiek.

„Jeho cieľom je zastavenie masívneho odlivu sestier a pôrodných asistentiek zo slovenského zdravotníctva, ktorý sa prejavuje v znižovaní kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov,“ vysvetlila Kavecká.

OZSaPA ide podľa predsedníčky hrdo a sebavedome do komunikácie s novou vládou. „Sestry sú vážnym partnerom, ku ktorému bude musieť nová vláda pristupovať s rešpektom,“ uzavrela Kavecká.

37 debata chyba
Viac na túto tému: #zdravotníctvo #Pacient #zdravotné sestry #Monika Kavecká #zdravotná starostlivosť #OZSaPA