Súd zastavil konkurzné konanie voči dcére Váhostavu

02.11.2015 17:16

Okresný súd v Žiline zastavil konkurzné konanie voči žilinskej spoločnosti GEOtrans Slovakia, a.s. Zdôvodnil to nedostatkom majetku dlžníka.

Vyplýva to z informácií zverejnených v Obchodnom vestníku. GEOtrans je podľa údajov v Obchodnom registri dcérskou firmou stavebnej spoločnosti Váhostav – SK, a.s., ktorá v tomto roku prešla reštrukturalizáciou a vyhla sa tak konkurzu. Súd rozhodol o začatí konkurzného konania proti firme GEOtrans Slovakia v júni na jej návrh.

Ďalšia dcérska firma Váhostavu Control-VHS-SK, s. r. o. so sídlom v Bratislave je v reštruktura­lizácii. Váhostav je vo firme hlavným zo štyroch spoločníkov s podielom 40 %. Členovia veriteľského výboru na prvom zasadnutí zvolili na svoje čelo spoločnosť VÚB Leasing, a.s. Zástupca zadlženej firmy informoval o príprave reštrukturali­začného plánu. Okresný súd Bratislava I rozhodol o povolení reštrukturalizácie Control-VHS-SK v júli na jej návrh. Jeden zo spoločníkov a konateľov firmy Marek Ďurka ešte v auguste informoval, že do súčasnej zložitej situácie sa dostali pre dlhodobú krízu v slovenskom stavebníctve. Reštrukturalizáciou sa chce firma vyrovnať so svojimi záväzkami podľa platnej legislatívy a naďalej si chce udržať odborníkov.

Ďalšia dcérska firma Váhostavu VHS-SK-Projekt, s. r. o. v Žiline je v konkurze od konca roku 2013. Váhostav má v nej podiel 51,6 %, zvyšok pripadá na osem fyzických osôb. V súčasnosti je vyhlásené jedenáste kolo verejného ponukového konania na majetok všeobecnej podstaty.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Váhostav #konkurz
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku