Nový zjazd z D1 do Senca bude v prevádzke od septembra

Motoristi budú môcť využívať zrekonštruovaný zjazd z diaľnice D1 do Senca v smere od hlavného mesta už od začiatku septembra.

28.08.2015 17:33
debata (4)

Stavebné práce za takmer 2 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, ktoré boli plánované na šesť mesiacov, sa podarilo skrátiť o viac ako mesiac. Zjazd odľahčí premávku na diaľnici. „Zrekonštruovaný zjazd bude v prvé septembrové dni odovzdaný motoristom do predčasného užívania, časť starého zjazdu do Senca sa uzavrie. Následne sa v priebehu septembra ukončia stavebné práce aj na častiach, ktoré neovplyvňujú samotnú premávku,“ informovala v piatok hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. (NDS) Eva Žgravčáková.

Prestavbou zjazdu sa podľa diaľničiarov výrazne odľahčí doprava pri vstupe do Senca smerom z Bratislavy, predovšetkým počas poobedňajšej dopravnej špičky. Číslo zjazdu z diaľnice sa nemení, ostáva označenie ako pri pôvodnom zjazde – 27. NDS podpísala v apríli tohto roka zmluvu na nultú etapu rekonštrukcie križovatky Senec na úseku D1 Bratislava – Senec s víťazom tendra, spoločnosťou Eurovia SK, a.s. Košice. Zmluvná cena je 1,937 mil. eur bez dane (2,325 mil. eur vrátane dane). Rekonštrukcia križovatky je spolufinancovaná z prostriedkov Európskej únie cez Operačný program Doprava.

Stavba je riešená ako nultá etapa budúceho rozšírenia úseku D1 Bratislava – Senec na plnohodnotný šesťpruh s odstavnými pruhmi. Prestavbou križovatky sa zabezpečí napojenie všetkých smerov D1 a cesty II/503, celková dĺžka úpravy je vyše 772 metrov. Nultá etapa rekonštrukcie križovatky Senec, podobne ako rekonštrukcia križovatky Triblavina sú súčasťou pripravovaného projektu rozšírenia diaľnice medzi Bratislavou a Trnavou na šesť pruhov.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #D1 #diaľnice #senec