Aerolinky Niki napokon do Bratislavy neprídu

Rakúsky nízkonákladový dopravca Niki zrušil svoje plány prevádzkovať lety z Bratislavy.

26.05.2015 20:22
debata (5)

Informovala o tom vo svojom spravodajstve RTVS. Ako uviedol riaditeľ bratislavského Letiska M. R. Štefánika Ivan Trhlík, materská firma Niki, nemecký dopravca Air Berlin, zmenil riadiacu štruktúru. Nové vedenie si stanovilo iné priority. Ako potvrdila hovorkyňa Niki, vedenie rozhodlo nerozširovať počet liniek a destinácií. Podľa Trhlíka by však na bratislavské letisko mala prísť ďalšia nízkonákladová spoločnosť.

Niki pôvodne plánovala prevádzkovať lety z Bratislavy do Bruselu, Viedne a Palmy de Mallorca. Ako pripomenula RTVS, svoj príchod už raz posunula z pôvodne avizovaného apríla na október 2015, resp. leto 2016. Odôvodnila to tým, že z hľadiska situácie na trhu sa javí ako najpriaznivejší termín od októbra 2015.

Letecká spoločnosť Niki je druhou najväčšou aerolinkou na letisku vo Viedni. Ročne prepraví zhruba 5 mil. pasažierov a po začlenení do aliancie One World poskytuje pasažierom prístup do celosvetovej siete od marca 2012. Zakladateľ spoločnosti Niki Lauda v minulosti viackrát pohrozil, že pre daň z leteniek, ktorú zaviedlo Rakúsko v roku 2011, presunie lety na Slovensko. Lauda neskôr spoločnosť predal nemeckému konkurentovi Air Berlin.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #aerolinky #Niki #letisko Bratislava
Flowers