Tá bola podaná voči predchádzajúcim rozhodnutiam všeobecných súdov Českej republiky, ktoré právoplatne zastavili exekúciu voči slovenskému prepravcovi ropy, spoločnosti Transpetrol. Firma CZ PAP sa pokúšala prostredníctvom exekúcie vymôcť od Transpetrolu sumu vo výške viac ako 12,6 mil. eur.
Ako ďalej informuje Transpetrol, celý fiktívny nárok firmy CZ PAP bol založený na tzv. exekútorskom zápise spísanom exekútorkou 4. júna 2009. Týmto nárokom sa predstieraní štatutári pokúsili vystupovať v mene Transpetrolu a zaviazať ho k plateniu vysokých finančných čiastok. Išlo o kontroverzné osoby Ignáca Ilčišina a Jána Husára, ktoré boli medzičasom práve aj za tieto skutky Špecializovaným trestným súdom v Pezinku zatiaľ neprávoplatne odsúdené na dlhoročné nepodmienečné tresty odňatia slobody.
"Ústavný súd Českej republiky týmto zásadným rozhodnutím vyslovil súhlas s doterajšími rozhodnutiami slovenských i českých súdov, ktoré s konečnou platnosťou rozhodli, že stretnutie v roku 2009 pri Vínnom jazere nebolo mimoriadnym valným zhromaždením spoločnosti Transpetrol a pán Ilčišin a jemu blízke osoby nikdy neboli členmi predstavenstva spoločnosti Transpetrol,“ komentoval aktuálny verdikt Ústavného súdu Českej republiky generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Transpetrol Ivan Krivosudský.