Slovenskí pumpári vyslyšali ponosy vodičov, ceny palív klesnú o 3 centy

15.01.2015 15:39

Pokles cien benzínov a nafty sa zrýchli už aj na Slovensku. Od piatka klesnú ceny benzínov aj nafty o tri centy na liter.

Je to po čase výraznejšie znižovanie cien palív, doposiaľ klesali ceny v rozpätí o jeden až dva a pol centa.

Inštitút finančnej politiky pri ministerstve financií nedávno poukázal na to, že cenová úroveň palív na Slovensku klesá oveľa pomalšie než v okolitých krajinách (viac v článku Analýza: Palivá lacnejú príliš pomaly) a nezodpovedá rapídnemu poklesu cien ropy.

Podľa europoslanca Richarda Sulíka má Slovensko najdrahšie palivá v Európe. Poslanec preto podal na Protimonopolný úrad SR podnet, aby prešetril, či predajcovia benzínov neuzatvorili kartelovú dohodu (viac v článku Sulík sa sťažuje na drahé palivá, obrátil sa na Protimonopolný úrad).

Začiatkom roka bola podľa Štatistického úradu SR priemerná cena najpredávanejšieho benzínu Natural 95 na úrovni 1,323 eura za liter, nafta sa predávala v priemere za 1,214 eura za liter.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#benzín #nafta #palivá
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku