Intelu stúpli tržby aj zisk, čipy idú na odbyt

15.10.2014 08:27

Americkému výrobcovi počítačových čipov Intel vzrástli v treťom štvrťroku tržby medziročne o osem percent na 14,6 miliardy dolárov.

Firma uviedla, že k rastu prispela najmä stabilizácia dopytu po osobných počítačoch. Čistý zisk sa zvýšil na 3,32 miliardy z predchádzajúcich 2,95 miliardy dolárov.

Intel predpokladá, že v ďalšom štvrťroku sa tržby budú pohybovať okolo 14,7 miliardy USD, plus mínus 500 miliónov USD.

Analytici v ankete agentúry Reuters v priemere očakávali pre práve skončený štvrťrok tržby vo výške 14,44 miliardy USD. Na štvrtý štvrťrok ich odhadujú na 14,48 miliardy USD.

Intel je najväčším výrobcom čipov na svete, firma dodáva väčšinu čipov pre osobné počítače a serverové systémy. V poslednej dobe sa však Intel stretával s problémami kvôli presunu záujmu zákazníkov od laptopov k tabletom a šikovným telefónom, kde sa čipy od Intelu takmer nepoužívajú.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#počítač #Intel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku