Minister dodal, že Moskva by sa mohla odvolať aj proti rozhodnutiu arbitrážneho súdu v holandskom Haagu, podľa ktorého má bývalým akcionárom Jukosu vyplatiť vyše 50 miliárd dolárov. O zámere odvolať sa proti tomuto rozhodnutiu už skôr informovalo ruské ministerstvo financií.
Jukos bol svojho času najväčšou súkromnou ropnou spoločnosťou v Rusku a kontroloval ho ruský oligarcha a oponent Kremľa Michail Chodorkovskij. Ten býval najbohatším človekom v Rusku, v roku 2003 bol ale zatknutý a o dva roky neskôr ho odsúdili na štrnásťročné väzenie za daňové úniky a spreneveru.
Spoločnosť Jukos potom bola rozdelená a zoštátnená, väčšinu majetku získala poloverejnoprávna firma Rosnefť, ktorú riadil Putinov spojenec Igor Sečin. Jukos potom v auguste 2006 vyhlásil bankrot.
Arbitrážny súd konštatoval, že úradníci podriadení prezidentovi Putinovi zmanipulovali právny systém s cieľom nechať firmu zbankrotovať. Podľa Európskeho súdu pre ľudské práva Rusko porušilo právo na majetok a tri články konvencie o ľudských právach.