IKEA plánuje investovať v Rusku dve miliardy eur

Švédsky predajca nábytku IKEA plánuje do roku 2020 investovať do nových i starších obchodných centier MEGA v Rusku zhruba dve miliardy eur.

20.09.2014 10:46
debata (1)

Firma tak potvrdila svoje dlhodobé expanzné plány v krajine, hoci ruská ekonomika spomaľuje.

Šéf divízie obchodných centier IKEA Shopping Centres Russia Armin Mikael dodal, že ďalšie nákupné centrum firmy, ktoré bude v Rusku už 15., spoločnosť otvorí v ​​roku 2018 v Mytišči neďaleko Moskvy.

„Je to pre nás veľká investícia. Minieme približne 260 miliónov eur len za nákupné centrum,“ uviedol Mikael. Ďalšie investície poputujú do infraštruktúry.

Zhruba 60 percent z dvoch miliárd eur bude firma podľa agentúry Reuters investovať do otvorenia nových obchodných centier. Zvyšných 40 percent pôjde do existujúcich centier. Firma teraz chce otvoriť obchody aj v menších mestách s počtom obyvateľov v rozmedzí 500 000 až jeden milión, dodal Mikael.

Firma bude pokračovať v expanzii napriek súčasnému prudkému spomaleniu ekonomiky, ktoré zhoršili západné sankcie. „Trochu spomaľujeme, ale stále veríme v Rusko a že (ekonomika) sa vráti späť na správnu cestu. To je dôvod, prečo sa rozhodujeme pre takú veľkú investíciu,“ povedal novinárom Mikael.

IKEA Shopping Centres Russia je súčasťou skupiny IKEA. Vlastní a prevádzkuje obchodné centrá pod názvom MEGA po celom Rusku. Súčasťou každého z obchodných centier je aj obchod s nábytkom IKEA. Prvé centrum bolo otvorené v roku 2002 a firma sa podľa svojich internetových stránok odvtedy stala najväčším prevádzkovateľom obchodných centier v Rusku.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #investície #Rusko #Ikea