RegioJet prepravil juhom milión ľudí, mieri do Košíc

Súkromný vlakový dopravca RegioJet a.s. prepravil na trati Bratislava - Dunajská Streda - Komárno za sedem mesiacov tohto roka 1,021 milióna ľudí.

18.08.2014 16:10
Regiojet, vlak Foto:
Súkromný RegioJet zabezpečuje železničnú prepravu na juhu Slovenska.
debata

Medziročne je to o 31,74 % viac, keďže v rovnakom období vlaňajška počet cestujúcich na tejto trase dosiahol 775 tisíc, informoval v pondelok prepravca.

„Prekročenie hranice jedného milióna prepravených osôb za pol roka svedčí o tom, že o dobre zorganizovanú a kvalitne prevádzkovanú dopravu má cestujúca verejnosť záujem aj na zdanlivo neatraktívnych tratiach,“ povedal Radim Jančura, majiteľ holdingu Student Agency, ktorého súčasťou je aj RegioJet.

"Potvrdzuje sa tým správnosť nášho podnikateľského zámeru o reálnosti prepravovať na trati Bratislava – Komárno ročne dva milióny cestujúcich,“ dodal. Predpokladá, že toto číslo dosiahnu už v tomto roku. Rozvoj prepravy na trati z Bratislavy do Komárna obmedzuje jej jednokoľajnosť.

Dôvodom rastu cestujúcich sú podľa Jančuru popri samotných podmienkach dopravy aj doplnkové služby a motivačné ponuky voľnočasových aktivít. Cestujúci môžu využívať bezplatne parkoviská pri staniciach v Dunajskej Strede a Kvetoslavove, či moderné prístrešky na piatich zastávkach.

RegioJet prevádzkuje osobnú železničnú dopravu medzi Bratislavou a Komárnom vo verejnom záujme, teda na objednávku ministerstva dopravy, od marca 2012. V minulom roku na trati previezol 1,5 milióna osôb a od začiatku prevádzky vlakov doteraz spolu viac ako 3 milióny ľudí. Štátna Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. (ZSSK) na trase Bratislava – Komárno v roku 2011, v poslednom celom roku prevádzkovania vlakov na uvedenej trati, prepravila za rok okolo 760 tisíc cestujúcich.

RegioJet začne 14. decembra tohto roku, keď začne platiť nový cestovný poriadok, zabezpečovať na vlastné náklady aj komerčnú prevádzku vlakov na trati Bratislava – Košice.

„Denne budú na tejto trati premávať tri páry žltých IC vlakov RegioJet. Navyše spoločnosť predĺži doterajšiu trasu Praha – Žilina až do Košíc a pribudne aj spojenie Praha – Martin. Firma už dostala súhlas na ich prevádzku od Železníc SR a vyhlásila výberové konania na personál,“ uviedla PR manažérka Student Agency Petra Nováková. RegioJet má podľa nej záujem prevádzkovať vlaky aj na ďalších tratiach a je pripravený zúčastniť sa v prípadných súťažiach na výber prevádzkovateľov osobnej vlakovej dopravy na regionálnych i diaľkových tratiach.

Spoločnosť RegioJet a.s. so sídlom v Bratislave bola založená v novembri 2010 a jej spoločníkom je Student Agency, k.s. Brno. Základné imanie firmy je 25 tis. eur. Spoločnosť využíva moderné klimatizované vlaky Talent od nemecko-kanadského výrobcu Bombardier a Desiro od nemeckého výrobcu Siemens. Student Agency na Slovensku prevádzkuje aj autobusovú dopravu a je súčasne jedným z najväčších predajcov leteniek na Slovensku.

debata chyba
Viac na túto tému: #železnice #vlaky #RegioJet