V Slovenských elektrárňach je policajná razia, vyšetruje privatizáciu

, , , 23.07.2014 09:22, aktualizované: 14:23
slovenske elektrarne, policia, kontrola
Polícia v Slovenských elektrárňach Autor: ,

Stredajšia policajná razia v najväčšom slovenskom výrobcovi elektriny, Slovenských elektrárňach, je súčasťou vyšetrovania vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zločinu skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie. Polícia vyšetrovanie vedie už od 30. júna tohto roku.

„V tejto súvislosti bolo potrebné zaistiť listinné a iné dôkazy. Bližšie informácie nie je možné poskytnúť,“ povedal hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

Fakt, že v elektrárňach sú policajti, potvrdilo aj Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré je vykonávateľom akcionárskych práv 34-percentného podielu Slovenských elektrární.

Prečítajte si komentár Martina Kováčika Polícia k privatizácii.

Hovorkyňa ministra hospodárstva Miriam Žiaková už informovala, že policajtov zaujímajú dokumenty, ktoré sa týkajú privatizácie Slovenských elektrární. "Boli sme informovaní z Prezídia policajného zboru SR, že vykonáva zaisťovaciu akciu niektorých dokumentov z obdobia privatizácie,“ povedala Žiaková.

Polícia
		pred slovenskými
		elektrárňami
Policajná
		razia v Slovenských
		elektrárňach
+3Hovorkyňa Slovenských
		elektrární Jana
		Burdová

„Nepoznáme dôvody tejto policajnej akcie v našich priestoroch, avšak plne spolupracujeme s políciou a poskytujeme všetky informácie,“ odpovedala na otázku Pravdy k dôvodu policajnej razie hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová. Nemenovaný policajný zdroj Pravde prezradil, že akcia súvisí s vyšetrovaním káuz z minulosti. Polícia prevzala zo spoločnosti dokumenty týkajúce sa privatizácie.

Ako pre Pravdu potvrdil policajný prezident Tibor Gašpar, policajná razia súvisí len nepriamo s kauzou Gorila. Pri jej vyšetrovaní vyšli najavo nové poznatky, ktoré viedli k tomu, že polícia založila nový 5-členný tím, ktorý už od konca júna vyšetruje podozrenia súvisiace s trestným činom porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a trestným činom skresľovanie údajov hospodárskej a obchodnej evidencie. Vyšetrovateľ si prišiel po listinné dokumenty a digitálne nosiče.

Zásah sa koná aj na riaditeľstve Vodných elektrární v Trenčíne a v atómke v Mochovciach.

Spoločnosť Slovenské elektrárne je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66-percentným podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje 5 739 megawattmi inštalovaného výkonu. V roku 2013 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,9 terawatthodiny elektrickej energie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Slovenské elektrárne #polícia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku