Babiš investoval do slovenských farmaceutických firiem

Investičný fond súkromného kapitálu Andreja Babiša - Hartenberg Holding kúpil podiely v slovenských farmaceutických firmách Imunoglukán a Pleuran.

22.05.2014 08:21
2

Hodnota transakcie sa pohybuje rádovo „v nízkych“ stovkách miliónov českých korún. Presné čísla kupujúci ani predávajúci nezverejnili. Píšu to české Hospodářské noviny.

Bratislavský Imunoglukán, ktorý vyrába látky na podporu imunity, a s ním prepojená firma Pleuran, pôsobí v šestnástich európskych krajinách, pričom v Česku a na Slovensku je jednotkou na trhu výživových doplnkov zameraných na imunitu.

Imunoglukán, v ktorom Hartenberg Holding kúpil podiel 70 percent, je pritom pomerne malá firma s ročným obratom okolo päť miliónov eur, prevádzkovým ziskom 1,5 milióna eur a s firmou Pleuran zamestnáva okolo 50 ľudí, dodal český denník.

Minister financií a majiteľ koncernu Agrofert Babiš založil fond Hartenberg vlani s bývalým investičným riaditeľom skupiny Penta Jozefom Janovom, ktorý zároveň spolu so šéfom akvizícií Agrofertu Liborom Něměčkom fond riadi.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Andrej Babiš #farmaceutické firmy
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy