Tržby Orange Slovensko sa vlani znížili na 622 miliónov eur

Operátor Orange Slovensko v minulom roku dosiahol výnosy na úrovni 622 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 8 %.

06.03.2014 09:32
debata (2)

„Celkové finančné výsledky spoločnosti Orange Slovensko sa vyvíjali v súlade s očakávaniami, ktoré odzrkadľujú vývoj ekonomiky, ako aj situáciu na slovenskom a európskom telekomunikačnom trhu,“ informovala spoločnosť vo štvrtok.

"Napriek pokračujúcemu poklesu výnosov sa nám vďaka opatreniam zvyšujúcim efektivitu podarilo udržať mieru ziskovosti meranú maržou hrubého prevádzkového zisku EBITDA nad 40 %,“ skonštatoval generálny riaditeľ Orange Pavol Lančarič.

V rámci výnosov operátora z mobilných služieb boli najrýchlejšie rastúcou zložkou výnosy z mobilných nehlasových služieb. Na celkových výnosoch z mobilných služieb sa podieľali takmer 28 %. Orangeu rástli aj výnosy z fixných služieb. Medziročne stúpli o 27 % a predstavujú takmer 3 % z celkových výnosov z poskytovaných služieb. Celkový objem investícií Orangeu v uplynulom roku dosiahol 71,2 mil. eur, financie smerovali hlavne do rozširovania a skvalitnenia siete. Ku koncu roku pokrýval Orange svojou 3G sieťou spolu 85 % populácie.

Celkový počet zákazníkov meraný na základe dvanásťmesačnej aktivity vzrástol o takmer 20 tisíc, počet zákazníkov mobilných služieb tak dosiahol ku koncu minulého roka 2,79 milióna. Ďalších viac ako 160 tisíc zákazníkov využívalo služby fixného internetu a digitálnej televízie, ich počet sa medziročne takmer zdvojnásobil.

Orange Slovensko je integrovaný telekomunikačný operátor poskytujúci komplexné telekomunikačné služby v mobilnej a pevnej sieti na Slovensku. Majiteľom 100 % akcií spoločnosti Orange Slovensko je skupina France Telecom prostredníctvom Atlas Services Belgicko.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #mobilní operátori #Orange Slovensko