0

Slovenský miliardár kúpil šesť českých lyžiarskych stredísk

autor: 04.12.2013 15:13

Spoločnosť Galaxo slovenského miliardára Igora Rattaya kúpila firmu Snowhill, ktorá prevádzkuje šesť lyžiarskych areálov v Česku. Cenu transakcie firmy neoznámili. Areály chce prevziať pred začatím tohtoročnej zimnej sezóny, oznámila spoločnosť Galaxo.

Rattaj je akcionárom spoločnosti Tatry Mountain Resorts (TMR), ktorá prostredníctvom firmy Melida prevádzkuje Skiareál Špindlerův mlýn. TMR tiež prevádzkuje veľké lyžiarske areály vo Vysokých Tatrách.

Rataj bude jediným akcionárom v spoločnosti Snowhill. „Touto investíciou pokračujú moje podnikateľské zámery v Českej republike so zameraním na voľnočasové aktivity, a to nielen v oblasti lyžiarskych stredísk, ale aj širších fun & leisure oblastiach ako sú skiareály, aquaparky a ďalšie,“ uviedol Rattaj.

Spoločnosť Galaxo chce pozornosť sústrediť na väčšie lyžiarske areály Herlíkovice či Mariánky, v ktorých vidí veľký potenciál a chystá sa z nich vybudovať moderné lyžiarske strediská, ktoré budú ekonomicky dostupnejšie širšej verejnosti.

„Štruktúra akciovej spoločnosti Galaxo sa môže v budúcnosti meniť, jedným z variantov je aj možná spolupráca s akciovou spoločnosťou Tatry Mountain Resorts alebo prípadná spolupráca s lokálnymi investormi,“ dodal Rattaj.

Pod akciovú spoločnosť Snowhill spadá v Česku šesť lyžiarskych areálov, v Krkonošiach strediská Herlíkovice, Šachty, Kamenec, Kozinec, na Šumave skiareál Kašperky a v Krušných horách lyžiarsky areál Mariánky. Podnikateľ má v pláne areály prevziať pred začatím tohtoročnej zimnej sezóny.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #Česko #lyžiarske strediská #Igor Rattay #Galaxo