Chellomedia sa dostane do rúka americkej AMC Networks

Skupina Liberty Global predá svoju mediálnu divíziu Chellomedia americkej spoločnosti AMC Networks.

28.10.2013 13:22
debata

Transakcia za 750 mil. eur sa týka spoločností Chello Multicanal, Chello Central Europe, Chello Zone, Chello Latin America a Chello DMC, ktoré spolu prevádzkujú 68 televíznych staníc. Transakcia však nezahŕňa holandské stanice Film1 a Sport1, ktoré si Liberty Global ponechá aj naďalej.

„Pre Liberty Global je táto transakcia atraktívna pre zvýšenie likvidity, ale tiež zjednoduší našu činnosť. Budeme sa teraz môcť viac sústrediť na kľúčové trhy,“ skonštatoval generálny riaditeľ Liberty Global Mike Fries s tým, že predaj by sa mal uzavrieť v prvom kvartáli budúceho roka.

AMC Networks vlastní a prevádzkuje viaceré televízne stanice, zaoberá sa aj produkciou vlastných seriálov či filmov. Vznikla v roku 1980 ešte ako divízia spoločnosti Cablevision. V roku 2011 sa osamostatnila ako verejne obchodovateľná spoločnosť.

Súčasťou skupiny Liberty Global je aj UPC Holding, ktorý je poskytovateľom televízie, vysokorýchlostného internetu a telefónnych služieb v desiatich krajinách. Na Slovensku pôsobí UPC Holding prostredníctvom spoločnosti UPC Broadband Slovakia, s. r. o. ktorá poskytuje služby televízie, širokopásmového vysokorýchlostného internetu a telefonovania.

debata chyba
Viac na túto tému: #Chello #Liberty Global #UPC
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy