Prvá 10-tisícová výhra v bločkovej lotérii ide mladej rodine

Spoločnosť Tipos odovzdala v nedeľu v Košiciach prvú cenu Národnej bločkovej lotérie (NBL) - 10-tisíc eur mladej rodine z obce Peder neďaleko Košíc.

06.10.2013 18:46
bloček, bločky, bločková lotéria Foto: ,
Ilustračné foto
debata (11)

Peniaze idú do správnych rúk, pretože ide o mladú rodinu, ktorá má momentálne čerstvý prírastok do rodiny, uviedol generálny riaditeľ Tiposu Ladislav Kriška. Mamička sa podľa neho len nedávno vrátila z pôrodnice a peniaze chce rodina investovať do rekonštrukcie domu.

Mária Popovicsová z obce Peder, ktorá je neďaleko Košíc, vyhrala 10-tisíc eur vďaka nákupu v supermarkete v Šaci. Bolo to 16. septembra. „Za 6,31 eura som kúpila párky, šunku a salámu. Nemohla som tušiť, že vyhrám,“ povedala s úsmevom 23-ročná šťastná výherkyňa.

Spolu s o dva roky starším manželom Petrom, ktorý pracuje v Košiciach, zaregistrovali cez internet celkovo 183 bločkov z pätnástich rôznych predajní. Výherný bloček registrovali deň po nákupe 17. septembra. Nádejali sa, že by mohli vyhrať, ale netušili, že sa tak naozaj stane.

Pár mal na konci septembra, keď sa končilo prihlasovanie bločkov a blížilo sa žrebovanie, iné starosti. 29. septembra sa im narodil synček Oliver. „Práve v tom čase sme boli v pôrodnici, takže sme ani netušili, že sme niečo vyhrali. Dozvedeli sme sa to až o deň neskôr,“ dodala mamička.

Prezradila, že doteraz nikdy nič nevyhrala. Mladí manželia už majú jasno aj v tom, ako s výhrou naložia. „Časť použijeme pre bábätko, druhá časť poputuje na dokončenie rodinného domu,“ povedala Mária, ktorá momentálne býva s rodinou u svokrovcov. Vďaka výhre sa im môže splniť sen o bývaní vo vlastnom.

Ďalšie žrebovanie bločkovej lotérie bude v pondelok 14. októbra.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #bločková lotéria #bločky