Do bločkovej lotérie zasahujú hackeri, Tipos čelil útokom

Infraštruktúra národnej bločkovej lotérie čelila v pondelok niekoľkým útokom, ktoré zahlcovali systém státisícmi dotazov. Ako informoval hovorca národnej lotériovej spoločnosti Tipos Rastislav Čépe, približne medzi 10:00 a 12:00 dopoludnia tak systém zaznamenával čiastočné výpadky.

16.09.2013 13:11
debata (3)
zväčšiť Foto: Pravda
bloček, bločková lotéria

Infraštruktúra národnej bločkovej lotérie čelila v pondelok niekoľkým útokom, ktoré zahlcovali systém státisícmi dotazov. Ako informoval hovorca národnej lotériovej spoločnosti Tipos Rastislav Čépe, približne medzi 10:00 a 12:00 dopoludnia tak systém zaznamenával čiastočné výpadky.

„Naša infraštruktúra aj systém jej zabezpečenia je silnejšia ako infraštruktúra mnohých inštitúcií, ale takéto masívne útoky kombinované s reálnym množstvom záujemcov o registráciu spôsobili čiastočné výpadky, ktoré sa priebežne odstraňujú,“ vyhlásil generálny riaditeľ Tiposu Ladislav Kriška.

Mnohí záujemcovia o registráciu tiež mohli naraziť na fakt, že mailové kontá spoločností poskytujúcich mailové adresy vyhodnotili záujem svojich klientov ako možný útok na seba a zablokovali prístupy pre komunikáciu s Tiposom. Chvíľkový problém nastal aj s kontami Gmail, kde interný IT systém tohto providera vyhodnotil nápor žiadostí o registráciu v lotérii ako spam.

Tipos priebežne vyhodnocuje všetky podnety a vzniknuté problémy a odstraňuje ich.

Počas prvých dvanástich hodín prijala národná bločková lotéria viac ako 101 tis. registrácií pokladničných bločkov. V dopoludňajších hodinách bolo registrovaných každú jednu minútu priemerne 300 bločkov. Prvý bloček bol zaregistrovaný už 10 sekúnd po polnoci.

DDoS (distributed denial of service) útoky znamenajú tisícky zaslaných dotazov na servery. Po preťažení sa stránky, ktoré sú na nich uložené, stanú neprístupnými.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #hackeri #bločková lotéria #bločky