0

Malatinský dostal od vlády zelenú rokovať o predaji Telekomu

autor: 13.03.2013 13:18
Tomáš Malatinský
Tomáš Malatinský Autor:

Minister hospodárstva Tomáš Malatinský môže začať rokovať o predaji štátom vlastneného podielu v spoločnosti Slovak Telekom (ST).

Podľa materiálu, ktorý v stredu schválila vláda, bude Malatinský rokovať o ďalších možných krokoch súvisiacich s predajom časti ST spolu s predsedom Výkonného výboru Fondu národného majetku (FNM), s majoritným akcionárom ST Deutsche Telekom, ako aj s manažmentom ST.

„Neboli prijaté žiadne konkrétne kroky. Toto je úplne prvý krok, ktorý hovorí o tom, aby sme ako ministerstvo hospodárstva mali mandát rokovať s akcionárom. Hovoriť o spôsobe či už predaja, alebo ohodnotenia akcií je dnes predčasné,“ skonštatoval hovorca ministra hospodárstva Stanislav Jurikovič.

Spoločnosť Slovak Telekom je najväčší slovenský telekomunikačný operátor. Pod značkou Telekom ponúka jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom produkty a služby pevnej i mobilnej telekomunikačnej siete. ST je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Po privatizácii v roku 2000 drží väčšinový balík akcií ST (51 %) Deutsche Telekom AG. Viac než tretinový podiel (34 %) patrí štátu, ktorý zastupuje MH SR. Zvyšných 15 % vlastní Fond národného majetku (FNM).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata