Šoféra už má aj šéf lotériovej firmy

28.12.2011 18:23
Tipos
Ilustračné foto Autor:

Medzi šéfov štátnych podnikov, ktorí majú osobného šoféra, už patrí aj generálny riaditeľ štátneho Tiposu Miloš Ronec, nominovaný SDKÚ. Ešte na začiatku leta sa pritom na luxusnej služobnej limuzíne Mercedes Benz E–320 za viac ako 76–tisíc eur zakúpenej v roku 2007 Ronec vozil sám.

Firma šoféra prijala po tom, ako denník Pravda zverejnil prieskum manažérskych výhod medzi 37 firmami, v ktorých štát vlastní podiel a na ich prevádzku sa teda priamo alebo nepriamo skladajú všetci daňovníci.

Prijatie šoféra zdôvodňuje Ronec prostredníctvom hovorcu Rastislava Čépeho potrebou bezpečnosti. „Vo firmách, ktoré majú ročne niekoľkostomi­liónový obrat, sa prirodzene dbá na bezpečnosť vrcholových manažérov pri služobných cestách. Preto spoločnosť Tipos prijala do pracovného pomeru nového zamestnanca, ktorý vykonáva funkciu vodiča,“ vraví Čépe.

Podobné výhody však nemajú ani manažéri v slovenských telekomunikačných firmách. Potvrdili to hovorcovia Orangeu, Slovak Telekomu i Telefóniky, v ktorých špecializovaného šoféra vyhradeného výlučne pre jedného človeka nemajú ani generálni riaditelia. Ročný obrat všetkých troch spomínaných firiem prekročil v roku 2009 takmer 1,2 miliardy eur. Výnosy Tiposu v roku 2010 boli takmer 305 miliónov eur.

Po zverejnení letného prieskumu viaceré spoločnosti s majetkovými podielmi štátu tvrdili, že náklady na služobné autá či šoférov budú okresávať. Takto sa vyjadrili tri železničné spoločnosti, Slovenská elektrizačná prenosová sústava i ďalšie firmy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku