Matovič hrozí neposlušnosťou, žiada zrušiť súťaž na budovu pre daniarov

Obyčajní ľudia opätovne žiadajú ministerstvo financií a daňové riaditeľstvo, aby bezodkladne zastavili súťaž na prenájom budovy v Košiciach.

26.04.2011 13:45
Peniaze, profesia, mzda, plat Foto:
Ilustračné foto
debata (19)

„Do dnešného dňa Daňové riaditeľstvo nepredložilo verejnosti žiadnu analýzu účelnosti zlúčenia všetkých úradov Daňovej a Colnej správy v Košiciach do jednej budovy, napriek tomu, že sme ho o to my a aj médiá opakovane žiadali. Vzhľadom na to sme presvedčení, že žiadna hodnoverná analýza účelnosti zvoleného postupu neexistuje,“ konštatuje sa vo výzve, ktorú poskytol líder skupiny Obyčajní ľudia v parlamente Igor Matovič.

Podľa Matoviča neochota daňového riaditeľstva a pokračovanie v súťaži utvrdzuje Obyčajných ľudí v presvedčení, že „nominanti strany SDKÚ na Daňovom riaditeľstve účelovo pokračujú v špinavom kšefte, ktorý si vymysleli nominanti strany Smer“. Jediný rozdiel je, že favorita, ktorého si presadila strana Smer, vystriedala SDKÚ favoritom svojím, dodal Matovič.

Tváriť sa, že znovuotvorením súťaže sa napravili chyby, ktoré sa udiali, považujú Obyčajní ľudia za pokrytecké, nakoľko pri „takto nastavených podmienkach súťaže je totiž už dnes vopred zrejmé, že jej kritériám vyhovejú len dve budovy v Košiciach a víťazom sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane firma okresného šéfa strany SDKÚ, keďže jej budova sa nachádza na okraji Košíc“. Preto za jediný možný postup ako odstrániť podozrenie z klientelizmu strany SDKÚ a prenesene celej vládnej koalície, považujú Obyčajní ľudia okamžité zrušenie súťaže.

„Následne očakávame vypracovanie analýzy o účelnosti spájania všetkých úradov do jednej budovy a vyhlásenie transparentnej novej súťaže, ktorej sa budú môcť zúčastniť aj menší prenajímatelia, keďže cena prenájmu týchto priestorov je výrazne nižšia ako ceny doteraz akože vysúťažené,“ zdôraznili vo výzve. Matovič ďalej podotkol, že Obyčajní ľudia odmietajú kryť akékoľvek špinavosti, klientelizmus či korupciu. „Túto našu požiadavku považujeme za natoľko zásadnú, že v prípade, ak sa nesplní, my štyria poslanci Národnej rady Slovenskej republiky sa viac nebudeme cítiť viazaní koaličnou zmluvou,“ upozorňujú vo výzve. Zároveň vyzvali koaličných partnerov, aby sa rovnako, ako sa pridali k ich výzve na odstúpenie generálneho riaditeľa Miroslava Mikulčíka, pridali aj k tejto výzve.

19 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy