Briti odkázali eurozóne: Euro si zachraňujte bez nás

Britský minister financií Alistair Darling v nedeľu povedal, že je potrebné urobiť všetko, čo je možné v záujme stabilizácie finančných trhov, ale jeho krajina nebude podporovať euro.

09.05.2010 17:28
euro, bankovky, peniaze Foto:
Ilustračné foto
debata (41)

Britský minister sa takto vyjadril v Bruseli, kde predstavitelia Európskej únie diskutujú o možnosti vytvorenia nového stabilizačného mechanizmu v snahe o presvedčenie trhov o tom, že euro je stabilná mena, a v snahe o odvrátenie ďalších fiškálnych kríz, podobných tým, ktorá postihla Grécko.

„Potrebujeme dnes opäť ukázať, že spoločným postupom môžeme situáciu stabilizovať, nechceme ohroziť zotavovanie, ktoré sa pomaly rozbieha. A našu rolu v tom splníme,“ povedal Darling novinárom. „Ale pokiaľ ide o podporu eura, je jasné, že je to vecou krajín eurozóny,“ konštatoval.

Podľa tlačovej agentúry AFP sa ministri financií členských štátov Európskej únie v Bruseli chcú dohodnúť na vytvorení európskeho záchranného fondu v objeme 60 mld. eur. Na vytvorení tejto tzv. finančnej protipožiarnej steny sa európski predstavitelia chcú dohodnúť do nedeľňajšieho večera.

41 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy