Rožňavská stojí, kamióny čakajú. Na ďalších, na riešenie

Jednu z hlavných dopravných tepien Bratislavy, Rožňavská ulica, stojí. Je plná kamiónov i policajtov. Vodiči čakajú na ďalších kamionistov alebo na posun v riešení ich požiadaviek k mýtu.

07.01.2010 12:10
Kamióny blokujú Rožňavskú Foto:
Rad kamiónov na Rožňavskej ulici.
debata

Od štvrtka rána prichádzali do Bratislavy desiatky kamióny, ktoré postupne zatarasili Rožňavskú ulicu v smere do centra mesta. Doprava kolabovala, nakoniec okolo ôsmej sa zastavila úplne (ďalšie informácie v článku Kamióny blokujú Bratislavu).

Diskutujte: Súhlasíte s blokovaním ciest dopravcami kvôli mýtu?

Polícia odrezala čelo kolóny a zastavila dopravu na križovatke s Tomášikovou ulicou. Obsadila zároveň ďalšie križovatky a tak rozkúskovala rad kamiónov, ktoré nemohli vytvoriť súvislý pás. Úplne neprejazdných je tak niekoľko sto metrov cesty, na ďalších úsekoch je voľný aspoň jeden pás.

Polícia zastavila čelo kolóny na križovatke... Foto: Ivan Piovarči
Kamióny blokujú Rožňavskú Polícia zastavila čelo kolóny na križovatke Rožňavská Tomášikova.

Vodiči sú nahnevaní na mýto, boja sa o prácu. Sťažujú sa na neúnosné náklady, najmä vo vnútroštátnej doprave. Viacerí nám potvrdili, že čakajú ďalších kolegov, ktorí by mali prísť do Bratislavy ich podporiť. Zároveň by privítali akýkoľvek posun týkajúci sa požiadaviek, ktoré formulovala únia malých a stredných dopravcov.

Rad vozidiel na Rožňavskej ulici. Foto: Ivan Piovarči
Kamióny blokujú Rožňavskú Rad vozidiel na Rožňavskej ulici.

Situácia na Rožňavskej je pokojná, vodiči debatujú medzi sebou alebo sedia vo vozidlách, policajti strážia čelá kolón. Veľa kabín je prázdnych, vodiči zrejme nepredpokladajú, že by sa tak skoro pohli. Občas sa ozve z radu čakajúcich kamiónov mohutný zvuk trúby, na podporu. Niekedy zatrúbia aj vodiči osobných áut, ktorí chcú zase podporiť kamionistov a prechádzajú v opačnom smere, kde je cesta voľná.

Na Rožňavskej uviazlo aj viacero trolejbusov, dopravu polícia odkláňa na ďalšie ulice a linky MHD boli tiež presmerované.

Na štvrtkové poludnie sa situácia nemenila. Ulica i požiadavky dopravcov zostali zatiaľ zablokované.

Rožňavská ulica bola v smere do centra...
Na Rožňavskej ulici uviazli aj trolejbusy.
+7Prvá križovatka za Tomášikovou už bola voľná.
debata chyba
Flowers