Mäsiari po zrušení odvodovej úľavy: Pripravte sa na zdraženie mäsa

Slovenský zväz spracovateľov mäsa (SZSM) po zrušení odvodovej úľavy od 1. júla predpokladá nárast cien mäsa a mäsových výrobkov. Ako uviedla Eva Forrai, výkonná riaditeľka SZSM, spracovatelia vnímali odvodové úľavy pre potravinárov ako účinné opatrenie, ktoré prispelo k stabilizácii cien mäsa a mäsových výrobkov na trhu.

17.06.2024 14:56
maso kaufkanf 2, pr, nepouzivat Foto:
Ilustračné foto.
debata (7)

„Výška odvodového zaťaženia priamo vplýva na cenotvorbu potravín vyrobených na Slovensku. Rozumieme, že zrušenie odvodovej úľavy pre potravinárov nebolo rozhodnutím Vlády SR. Je však nutné, aby boli Vládou SR čo najskôr prijaté také systémové opatrenia, ktoré podporia slovenských potravinárov v ich konkurencieschop­nosti,“ uviedla Eva Forrai.

Čína, Si Ťin-pching v Elyzejskom paláci Čítajte viac Čína reaguje a spúšťa odvetu voči Európe. Proti clám na vlastné autá, začnú preverovať bravčovinu z EÚ

Riaditeľka SZMS zároveň doplnila, že slovenskí spracovatelia mäsa budú opäť menej konkurencieschopní. „Príspevky za prácu v noci, cez víkendy a sviatky naviazané na výšku minimálnej mzdy ako aj nárast odvodov zamestnávateľov do zdravotnej poisťovne vytvára ďalší tlak na cenotvorbu mäsa a mäsových výrobkov, čo budú musieť slovenskí spracovatelia mäsa dôkladne prehodnotiť. Zvyšovanie nákladov na strane zamestnávateľov negatívne vplýva nielen na tvorbu ďalších pracovných miest, ale aj na ich zachovanie.“ zdôraznila Eva Forrai,

Slovenský zväz spracovateľov mäsa (SZSM) je dobrovoľným združením fyzických a právnických osôb, podnikajúcich v oblasti spracovania mäsa, výroby mäsových výrobkov alebo v oblasti súvisiacej s touto podnikateľskou činnosťou.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #mäso