Hnev farmárov neutícha. Mladí poľnohospodári obsadili Bratislavu, prišli pred ministerstvo

Dnešný ohlásený protest mladých farmárov a gazdov spustili po 08:00 hod zablokovaním Dobrovičovej ulice pred Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a potrvá do 16:00 hod. Plánované vystúpenie pred ministerstvom ohlásili na 12:00 hod.

18.03.2024 09:44 , aktualizované: 10:05
debata (16)
Protest farmárov
Video

Mladí farmári a gazdovia ohlásili konanie dnešného protestu už 13. marca a ako hlavný dôvod uviedli urgentné vyplatenie priamych platieb, ako aj prerokovanie ich požiadaviek, ktoré predložili ministerstvu 19. februára.

Na snímke protestné zhromaždenie farmárov,...
Na snímke protestné zhromaždenie farmárov,...
+5Na snímke protestné zhromaždenie farmárov,...

Protest zorganizovalo Združenie mladých farmárov na Slovensku – ASYF, Združenie vlastníkov pôdy a agropodnikateľov Slovenska, Iniciatíva poľnohospodárov Slovenska, Spolok farmárov Slovenska, Združenie vlastníkov pôdy a rodinných fariem a Zväz ekologického poľnohospodárstva – Ekotrend.

vojna na Ukrajine, Odesa, obilie Čítajte viac Brusel rozhodol, obilie z Ukrajiny bude prúdiť do EÚ bez väčšej regulácie. Zaplatia to naši farmári, varujú potravinári

Požiadavky, ktoré predložili ministerstvu 19. februára obsahovali tieto body: okamžité vyplatenie priamych platieb, úľavy sociálnych odvodov pre všetkých farmárov, odbúranie neúnosnej administratívnej záťaže farmárov, odstránenie diskriminácie pri pôde Slovenského pozemkového fondu, možnostiach čerpania fondov, funkčný register užívacích vzťahov k pôde, finančné nástroje ako je nekorupčná podpora farmárov prostredníctvom výhodnejších úverov, zelená nafta pre všetkých farmárov bez diskriminácie a zákaz bezcolného dovozu poľnohospodárskych komodít z krajín mimo európskej únie.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #protest #mladí farmári