Otvorenie tunela Višňové opäť posúvajú. Vodiči si poriadne počkajú

Diaľničný úsek diaľnice D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala s najdlhším slovenským cestným tunelom Višňové by mal byť dokončený na prelome rokov 2024 a 2025. Po dnešnom kontrolnom dni v sprievode ministra dopravy Pavla Lančariča to skonštatoval generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Vladimír Jacko.

21.06.2023 12:01
Tunel Višňové Foto: ,
Tunel Višňové.
debata (5)

„Progres na stavbe je viditeľný a robíme všetko pre to, aby sme celú stavbu aj s tunelom mohli odovzdať do užívania na prelome rokov 2024 a 2025. Do dvoch-troch týždňov by sme mali mať ukončenú aj súťaž na technológiu tunela.

Časovo to vyzerá tak, že keď bude ukončená stavebná časť, bude ukončená aj dodávka technológie, takže tunel sa odovzdá ako kompletné dielo s technológiou," vyhlásil Jacko.

Pavol Lančarič Čítajte viac Nový minister dopravy vylepšil plán výstavby. Čo spraví s meškajúcimi diaľnicami?

Ďalšie mierne posunutie konečného termínu dostavby prijal minister dopravy Pavol Lančarič s pochopením. „Je tu veľa roboty a je škoda, že sa neurobila dobre hneď na prvý raz. Takto sa celý proces naťahuje a samozrejme predražuje. Na druhej strane som nadobudol pocit, že stavba je pod kontrolou a všetko smeruje k zdarnému koncu," poznamenal Lančarič.

Závod, Vaillant, priemysel Čítajte viac Na juh Slovenska mieri nová investícia z lukratívneho odvetvia, vznikne 800 nových miest

Tunel Višňové bude mať celkovú dĺžku 7,5 kilometra a po dokončení bude najdlhší na Slovensku. Celý diaľničný úsek vrátane tunela, ktorý od polovice roku 2021 dokončuje združenie na čele so spoločnosť Skanska SK, a. s., bude mať dĺžku 13,5 kilometra.

Tunel Višňové  - aktuálna situácia (apríl 2023)
Tunel Višňové  - aktuálna situácia (apríl 2023)
+2Tunel Višňové  - aktuálna situácia (apríl 2023)

Úsek D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala je zároveň súčasťou plánovaného komplexného diaľničného prepojenia Bratislavy a Košíc diaľnicou. Úsek začína v križovatke Lietavská Lúčka, kde nadväzuje na predchádzajúci úsek D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka. Tunel prechádza popod vrch Hoblík a po viac ako siedmich kilometroch vyúsťuje v križovatke Dubná Skala a napojí sa na ďalšie pokračovanie D1.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #D1 #Višňové