Vláda vo svoj posledný deň odklepla zmenu. Zruší zákaz dovozu ukrajinského obilia

Dosluhujúci minister hospodárstva Karel Hirman má zabezpečiť zrušenie vyhlášky, ktorou sa zakazuje vstup vybraných poľnohospodárskych produktov a potravín z Ukrajiny alebo s pôvodom z Ukrajiny na územie Slovenska. Schválila to na dnešnom rokovaní vláda.

12.05.2023 19:35
pšenica, obilie Foto: ,
Pšenica na obilnom poli v pohorí Harz neďaleko Wernigerode v Nemecku co štvrtok 21. júla 2022.
debata (10)

Zákaz dovozu vybraných poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny na Slovensko však bude platiť naďalej, keďže toto opatrenie od 2. mája tohto roka pre Slovensko, Bulharsko, Maďarsko, Poľsko a Rumunsko zaviedla priamo Európska únia. Zákaz dovozu z Ukrajiny sa vzťahuje na pšenicu, kukuricu, repku a slnečnicové semená a potrvá do 5. júna tohto roka.

Mlyn Kolárovo Levente Varga Čítajte viac Mlynár z Kolárova, kde našli ukrajinské obilie s pesticídmi, vysvetľuje, koľko ho nakúpili a prečo tak urobili

„Slovensko ako členský štát Európskej únie nie je oprávnený prijať a vykonať jednostranné opatrenia, ktoré odporujú alebo konkurujú priamo aplikovateľným právne záväzným aktom Európskej únie," zdôvodnil rezort pôdohospodárstva a rozvoja vidieka zrušenie vyhlášky.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #obilie #Ukrajina