Vodičov čakajú na D1 pred Bratislavou veľké obmedzenia. Diaľnica sa bude dvíhať, autá budú smerovať na obchádzkové trate

V súvislosti s pripravovaným rozšírením diaľničného úseku D1 Bratislava - Triblavina a výstavbou prepojenia s D4 čakajú na motoristov rozsiahle obmedzenia.

03.01.2023 15:30
D1D4 Foto:
Križovatka diaľnic D1 a D4 sa bude stavať približne 1 100 dní.
debata

Doprava bude odklonená na obchádzkové trasy a doterajšia D1 sa bude dvíhať. „Momentálne prebieha projektovanie. Práce v teréne sa rozbehnú zrejme v najbližších mesiacoch, pravdepodobne na jar," potvrdil v rozhovore pre agentúru SITA a portál Naša Doprava štátny tajomník Ministerstva dopravy SR Jaroslav Kmeť (nom. Sme rodina).

Zhotoviteľ, ktorým je poľská spoločnosť Budimex, má po vlaňajšom uzavretí zmluvy s Národnou diaľničnou spoločnosťou, a. s., (NDS) na dokončenie stavby tisícsto dní, teda tri roky. „Rozsah obmedzení bude ministerstvo postupne komunikovať v závislosti od presného harmonogramu prác, ktorý nám dodá zhotoviteľ," uviedol rezortný štátny tajomník.

R2 Myt-Lov kamiony Čítajte viac Konečne sa to podarilo. Šoféri ušetria 8 minút, otvorili 13,5 kilometra novej cesty

Bratislavský diaľničný obchvat bude kompletný až po dokončení úseku D4 od Rače s takmer 12-kilometrovým tunelom Karpaty k hraniciam s Rakúskom. V súčasnosti je v prevádzke juhovýchodná časť D4 od slovensko-rakúskej hranice pri Jarovciach do Rače. Tunel Karpaty je podľa Kmeťa rozhodne potrebný a jeho výstavby sa nevzdávajú.

zväčšiť Budúca križovatka D1/D4  - hotová by mala byť 1... Foto: BSK
krizovatka D1/D4 Budúca križovatka D1/D4 - hotová by mala byť 1 100 dní po začatí prác.

„Nie je však reálne ho očakávať v horizonte najbližších rokov. Príprava je len v počiatočných fázach a nie je ešte známe ani presné trasovanie. Len s tunelom bude obchvat kompletný. Zároveň pomôže priamo prepojiť úseky diaľnice D1 smerujúcej na Slovensko a D2 smerujúcej do Čiech," povedal Kmeť. Ako dodal, Bratislava tak bude značne odbremenená od cestnej dopravy.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #D1 #diaľnica D1 #križovatka D1/D4