Zdražovanie ničí slovenskú textilnú značku. Má problémy a potrebuje podporu

Koronakríza, lock-downy, vojna, zdražovanie, inflácia. S následkami dnešnej doby bojuje aj slovenská značka Fusakle, ktorá vyrába všetky produkty lokálne na Slovensku a v Čechách. Lokálna výroba má okrem ekonomických aj ekologické benefity, keďže produkty necestujú cez pol sveta, aby sa dostali k zákazníkovi, informuje o tom firma v tlačovej správe.

20.07.2022 12:19
fusakle Foto:
Predajňa Fuskle. Ilustračná foto
debata (1)

Podľa informácii firmy Fusakle majú na Slovensku vyše sto zamestnancov a dávajú prácu ďalším stovkám ľudom vo výrobách po celom Slovensku a v Českej republike. Fusakle obnovujú textilné výroby, z ktorých mnohé by už pravdepodobne boli nútené ukončiť svoju činnosť.

Najviac značku postihol posledný lockdown pred Vianocami, keďže práve v tomto období dosahuje firma Fusakle najvyššie predaje, ktoré jej pomôžu prekryť obdobie mimo ponožkovej sezóny. Predvianočný lockdown okrem výpadku tržieb spôsobil vysoký zostatok skladových zásob. Po pandémií sa výrazne zmenilo zákaznícke správanie, kúpyschopnosť zákazníkov a návštevnosť nákupných centier, kde majú Fusakle svoje predajne, klesla zhruba o 35 percent.

Mondelez Čítajte viac Cukrárenský gigant investuje pri Dunajskej Strede, v továrni vznikne ďalších 180 pracovných miest

Následky vojny, inflácia a zdražovanie energií neobišli ani Fusakle, informuje firma.

Vstupné náklady vo výrobe ako uvádza narástli až o 30 percent a zákazníci sú dnes veľmi opatrní pri míňaní peňazí. Táto situácia dostala značku do finančných ťažkostí.

Firma tak bola nútená od začiatku roka optimalizovať náklady, zredukovať predajné a pracovné miesta na Slovensku a v Čechách, aby zvládla náročnú situáciu.

Fusakle uvádzajú, že ich pkles tržieb je medziročne v retaile medzi 30–40 percentami. Najväčší výpadok spôsobila nízka návštevnosť nákupných centier a výpadok impulzívnych nákupov. Ľudia dnes chodia do nákupných centier cielene a netrávia v nich čas ako pred pandémiou.

Fusakle chcú aj naďalej rozdávať radosť, vyrábať kvalitné lokálne produkty doma na Slovensku a rozvíjať textilný priemysel. Dokážu to len s podporou zákazníkov, ktorých prosia o pomoc v tomto náročnom období. Kúpou produktov od Fusaklí podporíte slovenskú značku, pomôžete udržať pracovné miesta na Slovensku a teda podporíte i slovenskú ekonomiku.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #firma #Fusakle #Slovenko