Potravinári odhalili klamlivo označené výrobky. Na pultoch sa objavilo 120 ton hydinových výrobkov

Prebaľovacia spoločnosť v máji uviedla do obchodnej siete 120 ton hydinových výrobkov, konkrétne kurča chladené a kuracie zadné štvrťky chladené.

13.06.2022 13:43
hydina, skoly Foto: ,
debata (8)

Mäso bolo klamlivo označené pôvodom zo Slovenska, pričom to kontrolnému orgánu firma nevedela preukázať. Došlo tak k porušeniu zákazu umiestňovať na trh potraviny klamlivo označené. Informuje o tom Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora na sociálnej sieti.

V Buzici otvorili továreň na lisovanie tekvicového oleja Čítajte viac Pulty s olejom sú prázdnejšie, problém majú spoločnosti dovážajúce olej z Ukrajiny

„Spotrebiteľov pravidelne upozorňujeme na to, aby sa pri nákupe hydinového mäsa nezaujímali výlučne o cenu, ale najmä o pôvod mäsa a uprednostňovali to, ktoré bolo spracované na slovenských hydinových bitúnkoch. Majú garanciu slovenského pôvodu hydinového mäsa, jeho kvality, čerstvosti a zdravotnej bezpečnosti. Obchodné reťazce by takisto mali trvať na tom, aby im dodávateľ jasne a preukázateľne deklaroval pôvod dodávaného mäsa," uviedol Ľubomír Urban z Únie hydinárov Slovenska.

Inšpektori opakovane zaznamenávajú prípady falšovania označovania krajiny pôvodu hydinového mäsa. Vo februári tohto roku zistili, že prebaľovacia firma zo Slovenska na dodacích listoch neuvádzala krajinu pôvodu hydinového mäsa a krajina pôvodu nebola preukázateľná, čo je v rozpore s nariadením Európskej komisie.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #hydina #potravinári
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy