Škrečkovské ponožky Dedoles hľadajú záchrancu. Našli ho v českej Trenýrkárni

Niekdajší obchodní partneri Dedolesu mu pomáhajú prežiť náročné obdobie. Jedným z významných partnerov je napríklad česká Trenýrkárna, ktorá od Dedolesu začala opäť odoberať tovar. A predáva ho ako na svojom e-shope, tak i na ďalších platformách, ako je napríklad Zalando alebo Amazon. TASR o tom informuje na základe článku na webe E15.cz.

11.06.2022 10:44
Farbicky Foto:
Plavky z kolekcie Dedoles.
debata (3)

Firme Trenýrkárna sa zároveň výrazne darí. Tento rok bude expandovať do niekoľkých európskych krajín.

Slovenský Dedoles sa nachádza v ťažkej finančnej situácii, a tak hľadá investorov aj nových partnerov. „S Dedolesom sme sa dohodli, že budeme jeho veľkým partnerom v Česku. Máme teraz naskladnené obrovské množstvo ich produktov, ktoré aktuálne tvorí 20 percent nášho biznisu,“ povedal spoluzakladateľ Trenýrkárne Ruslan Skopal.

Pripomenul, že Trenýrkárna.cz odoberala tovar od Dedolesu už pred dvoma rokmi. „Potom prišiel moment, kedy Dedoles prestal dodávať iným firmám vrátane nás, pretože nestíhali ani vlastnú produkciu. Teraz sa Dedoles nachádza v horšej situácii, takže sme sa stali znova ich veľkým partnerom,“ dodáva Skopal, ktorý zároveň priznáva, že im Dedoles nezanedbateľne navýšil tržby.

Spoločnosti Trenýrkárna sa v máji zvýšil obrat medziročne o 60 % na približne 14 miliónov korún (567.054,15 eura).

Bez Dedolesu by sme mali o nejakých 15 až 20 % menej.
spoluzakladateľ Trenýrkárne Ruslan Skopal

Dedoles zároveň uzavrel s Trenýrkárnou dohodu, že spolu budú minimálne rok spolupracovať.

„Jedným z ich hlavných partnerov sme sa stali okrem iného aj preto, že obchodujeme na nákupných platformách typu Zalando, Amazon, Alza alebo napríklad Zoot. Tým pádom dostávame ich tovar k mnohým ďalším zákazníkom,“ vysvetľuje Skopal.

Trenýrkárna tento rok mieri tiež na osem nových trhov, ako sú napríklad Holandsko, Chorvátsko, Slovinsko alebo Maďarsko.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #dedoles #Trenýrkárna