Sulík stále trvá na troch rokoch pre Slovensko pri embargu na zákaz dovozu ruskej ropy

Minister hospodárstva Richard Sulík trvá na troch prechodných rokoch pri embargu na zákaz dovozu ruskej ropy. Podľa ministra je to najvýhodnejšie pre Slovensko.

11.05.2022 13:23
heger, sulík Foto: ,
Predseda vlády Eduard Heger a minister hospodárstva Richard Sulík počas rokovania Rady vlády pre konkurencieschopnosť a produktivitu v Bratislave 17. marca 2022.
debata (13)

O tom, koľko nakoniec prechodných rokov dostane Slovensko, rozhodujú v súčasnosti premiéri krajín EÚ. „Považujem za veľkú chybu to skracovať. Ukrajine to nepomôže a nám to vie významne uškodiť. Ak však premiér Heger spoločne s ostatnými premiérmi príjme iné politické rozhodnutie, budem to rešpektovať ako rozhodnutie premiéra, ktorému som podriadený a ktorému slúžim,“ povedal po stredajšom rokovaní vlády Sulík.

Podľa premiéra Eduarda Hegera sa chce Slovensko odpojiť od ruskej ropy čo najskôr, ako to bude možné. „Náš postoj je, čo najskôr, ale musí to byť technicky zrealizovateľné. Prepočítavajú sa kapacity a vyslovene sa napočítava, ako rýchlo sa vieme od ruskej ropy odpojiť,“ povedal po stredajšom rokovaní vlády Heger s tým, že v najbližších dňoch by malo byť známe, na aké dlhé obdobie dostane Slovensko odklad od embarga na zákaz dovozu ruskej ropy.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #ropa #Slovensko #Richard Sulík #odpojenie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy