Drucker s Hlinom prišli s novým nápadom: Vyvlastnili by Slovnaft

Niektorí politici by neváhali ani vyvlastniť spoločnosť Slovnaft. Mimoparlamentná strana Dobrá voľba a Umiernení by k tomuto kroku pristúpila, ak by bratislavská rafinéria neplnila úlohy od vlády. Vládny kabinet však nateraz žiadne úlohy Slovnaftu oficiálne nezadal.

11.05.2022 10:50
hlina drucker baťo Foto: ,
Člen predsedníctva strany Dobrá voľba a Umiernení Rado Baťo (druhý zľava), podpredseda strany Alojz Hlina a predseda strany Tomáš Drucker.
debata (18)

Strana Dobrá voľba a Umiernení preto vyzvala vládu, aby okamžite nariadila Slovnaftu zverejňovať marže pri predaji benzínu a nafty, nariadila firme termín, dokedy musí byť schopná spracovať inú ako ruskú ropu a vykonala voči Slovnaftu „mimoriadnu manažérsku operáciu", ktorá umožní štátu kontrolovať procesy vedúce k najrýchlejšiemu ukončeniu závislosti od ruskej ropy.

„Ak sa táto operácia vo vopred stanovenom termíne nepodarí, je na mieste, aby štát prijala rozhodnutie o vyvlastnení podniku Slovnaft z dôvodu vykonávania aktivít v rozpore s bezpečnostnými záujmami krajiny,“ konštatoval predseda strany Tomáš Drucker.

pumpa slovnaft, benzin, tankovanie, nafra Čítajte viac Slovnaft reaguje na zastropovanie cien benzínu: je to ako pekárovi prikázať predávať rožky za 10 centov

Podľa strany Dobrá voľba a Umiernení, vláda Eduarda Hegera prejavuje totálnu neschopnosť a nezáujem riešiť závislosť od dovozu ruskej ropy. „Na Slovensku počuť iba politikov, ktorí zastupujú ruské záujmy, maďarské záujmy, súkromné záujmy, ale žiadneho, ktorý by v tejto veci zastupoval slovenské záujmy,“ dodal Drucker, podľa ktorého maďarským MOL-om vlastnená rafinéria Slovnaft neurobila nič, aby sa závislosti od ruskej ropy zbavila. „Navyše, hoci odoberá lacnejšiu ruskú ropu, na cenách jej produktov sa to neprejavuje. Dokonca prestala zverejňovať marže pri predaji benzínu a nafty,“ zdôraznil.

Podľa Druckera nastala mimoriadna situácia, ktorá si vyžaduje mimoriadne rozhodnutia. „Nie sme bezmocní, ani nemusíme zobať z ruky maďarských majiteľov Slovnaftu. Dá sa to aj inak,“ uzavrel.

18 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovnaft #Dobrá voľba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy