Koniec autobusov zdarma. Od marca si za cestovanie priplatíte

Prímestská autobusová doprava v Bratislavskom kraji je po počiatočných problémoch s výpravou spojov stabilizovaná. Aktuálne sa obslužnosť pohybuje na úrovni 98 %. Preto sa po dvoch mesiacoch končí bezplatná doprava a od 1. marca 2022 sa autobusová doprava vracia do pôvodného fungovania.

18.02.2022 13:08
SR BSK doprava zmena regionálny dopravca Arriva... Foto:
Na snímke autobus spoločnosti Arriva, ktorá nahradila autobusového dopravcu Slovak Lines v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) prichádza na autobusovú stanicu Mlynské Nivy, 15. novembra 2021 v Bratislave.
debata

Kancelária bratislavského samosprávneho kraja (BSK) informuje, že cestujúci si budú kupovať lístky ako boli zvyknutí, v platnosti ostávajú ceny aj všetky zľavy, ktoré využívali doteraz.

Od 15. novembra 2021 zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu spoločnosť ARRIVA Mobility Solutions, ktorá zaznamenala spočiatku významné výpadky spojov. Bratislavský samosprávny kraj sa preto rozhodol kompenzovať vzniknuté nepríjemnosti cestovaním zadarmo, a to v mesiacoch január a február 2022.

„V rámci kompenzácií pripravuje Bratislavská integrovaná doprava (BID) aj automatické predlžovanie platnosti predplatných cestovných lístkov (PCL) tým cestujúcim, ktorí mali platný PCL v termíne od 15. 11. 2021 do 28. 02. 2022. Termín spustenia a podrobnosti oznámi integrátor dopravy BID dostatočne vopred,“ uviedla hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Autobus / Arriva / Čítajte viac Arriva deklaruje, že každý deň v Bratislave vypraví viac ako 90 percent spojov

V tejto súvislosti BID upozorňuje cestujúcich, ktorí mali zakúpenú čipovú kartu u pôvodného dopravcu Slovak Lines, aby priložili túto kartu (ak tak ešte neurobili) v autobuse dopravcu ARRIVA Mobility Solutions k označovaču pri predných dverách – k čítačke pod displejom. Priložením k zariadeniu sa im karta prepíše na nového dopravcu. Môžu tak urobiť aj teraz v období bezplatnej dopravy.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #autobusy #BSK #prímestská doprava