Letisko Poprad-Tatry pomáha v boji proti pandémii. Ponúkne plochy na výstavbu poľnej nemocnice

Vzhľadom na nepriaznivý vývoj a extrémne rýchlo rastúce počty pacientov s ochorením COVID-19 ponúka Letisko Poprad-Tatry pomoc vo forme priestorov, plôch a personálu. Výkonný riaditeľ letiska Peter Dujava v tejto súvislosti uviedol, že ide napríklad o plochy potrebné na rýchlu výstavbu poľnej nemocnice, logistické sklady alebo aj priestory a plochy na testovanie pacientov.

08.02.2022 11:34
IMG-20220126-WA0003 Foto:
Letisko Poprad-Tatry
debata (1)

„Tím letiska vie pomôcť aj so zapojením personálu, či už ide o zložky hasičskej jednotky, útvar letiskovej ochrany či administratívnu podporu,“ dodáva Dujava s tým, že letisko má viacero predpokladov na efektívnu pomoc, ako napríklad priame napojenie na diaľnicu či medzinárodnú leteckú prepravu, úzku spoluprácu s rezortom vnútra či blízkosť koncovej nemocnice v Poprade. Letisko disponuje rozsiahlymi plochami s možnosťou napojenia na inžinierske siete

Letisko ako akciová spoločnosť s majoritným vlastníkom – Ministerstvom dopravy a výstavby SR – ponúka túto formu pomoci všetkým zložkám štátu a obyvateľstva. Pomocnú ruku v pandémii poskytlo už v lete minulého roka, keď sa zapojilo do štúdie s vedecko-výskumným tímom z Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine a Univerzity Komenského. Účelom bola detekcia nového koronavírusu SARS-CoV-2 zo slín vrátane odlíšenia mutácií u cestujúcich prilietajúcich z rôznych krajín. Cieľom štúdie bolo zavedenie neinvazívneho odberu vzoriek, zrýchlenie procesu a príprava podkladov na úspešnú implementáciu metodiky do praxe.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #letisko #pandémia #Poprad-Tatry