Počet pracovných ponúk na portáli Profesie prekonal 30-tisíc, ide o historický rekord

Nárast pracovných príležitostí sa neskončil a pokračuje aj v novom roku. Pracovný portál Profesia.sk nikdy v histórii neevidoval toľko ponúk ako v januári tohto roka. Išlo o 30,3 tisíca pracovných ponúk.

07.02.2022 09:09
profesie, zamestnania, povolania Foto:
Ilustračné foto.
debata (2)

Už vlaňajšok bol pre trh práce doteraz rekordným. Najvyšší počet ponúk prišiel v auguste, keď firmy uverejnili viac ako 29-tisíc ponúk. Rekord z minulého leta sa však v prvom mesiaci tohto roka prekonal. Spoločnosť Profesia o tom informovala v tlačovej správe.

Uchádzači na Slovensku majú najväčší výber pracovných príležitostí v obchode, výrobe a v informačných technológiách. Inzeráty v týchto troch odvetviach tvoria zhruba 48 percent zo všetkých ponúk. Štruktúra ponuky sa odlišuje podľa regiónov. V Bratislavskom, Prešovskom a Banskobystrickom kraji je najviac pracovných možností v obchode. V košickom regióne uverejňujú firmy najvyšší počet inzerátov v informačných technológiách a na zvyšku Slovenska majú uchádzači k dispozícii najviac možností na prácu vo výrobe.

reštaurácia, gastrolístky, jedlo, Čítajte viac Státisíce zamestnancov si prilepšia. Gastrolístky a stravné pôjdu výrazne nahor

Najväčšia časť z januárových ponúk práce vyžadovala maturitu. Išlo až o 49 percent. Na druhom mieste bolo stredoškolské vzdelanie bez maturity, ktoré bolo požadované v približne 28 percentách inzerátov. Spomedzi pracovných príležitostí, ktoré sú vhodné pre uchádzačov so stredoškolským vzdelaním, išlo najčastejšie o ponuky práce na administratívnych pracovníkov a pracovníčky, operátorov výroby a predavačov či predavačky. Najviac ponúk, ktoré požadujú vysokoškolské vzdelanie, sa týka pozícií programátor, administratívny pracovník či finančný analytik.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #profesia #Profesia.sk #ponuka #pracovná ponuka