Prímestská doprava zdarma. V Bratislavskom kraji cestujúci nebudú platiť ani vo februári

Cestujúci v prímestskej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji sa budú aj vo februári voziť zadarmo. Bratislavský samosprávny kraj tým už druhý mesiac kompenzuje výpadok spojov, ktorý vznikol nástupom nového dopravcu.

27.01.2022 15:30
Arriva / Autobus / Foto:
Ilustračné foto
debata (5)

Bezplatná doprava sa dotkne všetkých autobusových spojov dopravcu ARRIVA Mobility Solutions, ktoré premávajú v rámci Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK). „Cestovať zadarmo budú majitelia „električeniek“ ako aj ostatní cestujúci, ktorí by si za normálnych okolností kupovali cestovné lístky," informoval Michal Feik, hovorca Bratislavského samosprávneho kra­ja.

SR BSK doprava zmena regionálny dopravca Arriva BAX Čítajte viac Bonus 4000 eur zabral, Arrive sa prihlasujú vodiči a vypravenosť spojov stúpa. Milión eur na pokutách pôjde na dopravu zdarma

Feik zároveň pripomenul, že bezplatná doprava sa týka len prímestskej autobusovej dopravy dopravcu ARRIVA Mobility Solutions. U ostatných dopravcov – v mestskej hromadnej doprave v Bratislave (DPB) a vo vlakoch (ZSSK) v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji musia mať cestujúci zakúpený cestovný lístok. Akcia sa netýka ani cestujúcich, ktorí sú držiteľmi električeniek len pre zóny 100+101.

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #autobusy #BSK #Arriva #prímestská doprava