Sulíkovo Kilečko 2 stále čaká na schválenie. Na vládu zatiaľ nedorazilo

Ministerstvo hospodárstva SR tvrdí, že materiál je pripravený na prerokovanie, jeho zaradenie do programu však nezávisí od neho.

21.01.2022 14:20
sulík Foto: ,
Minister hospodárstva Richard Sulík
debata

Kilečko 2 stále čaká na schválenie vo vláde. O druhom balíku opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia mali ministri rokovať ešte koncom minulého roka. Potom sa o ňom malo hovoriť na prvej vláde roku 2022. Materiál sa však na stoly ministrov stále nedostal. „Kilečko 2 je pripravené na prerokovanie na vláde. Jeho zaradenie do programu nezávisí od Ministerstva hospodárstva SR," reagovala hovorkyňa rezortu Katarína Matejková.

Richard Sulík Čítajte viac Kedy bude hotové Kilečko 2? Vláda schválila ďalšie jeho opatrenie

Na otázky agentúry SITA, či Kilečko 2 nemá podporu koaličných partnerov alebo obsahuje nejaké sporné ustanovenia, ministerstvo neodpovedalo. Kilečko 2 rezort zverejnil ešte koncom októbra vlaňajšieho roka. Z takmer 2 500 podnetov, ktoré dostal od podnikateľov, zaradil pôvodne do balíčka 469. Po sérii rokovaní však do ďalšieho legislatívneho procesu pokračovalo takmer 200 opatrení na uľahčenie podnikania na Slovensku.

Jedným z opatrení je napríklad, aby dokumenty z elektronickej schránky boli použiteľné na právne úkony bez zaručenej konverzie. Zjednodušiť sa má povinnosť hlásenia pobytu zahraničných hostí. Súčasťou opatrení je aj zníženie počtu dní uskladnenia elektromera po výmene, zrušenie predkladania evidencie sťažností podľa zákona o energetike či zníženie administratívnej záťaže týkajúcej sa povinného zverejňovania cenových návrhov u regulovaných subjektov.

debata chyba
Viac na túto tému: #vláda #Richard Sulík #Kilečko 2
Flowers