Slovenský pozemkový fond zverejňuje nájomné zmluvy

Slovenský pozemkový fond (SPF) v piatok na svojej webovej stránke uverejnil všetky nájomné zmluvy, a to aj tie z minulosti. Nájomné zmluvy sú rozdelené do štyroch kategórií. TASR o tom informoval riaditeľ Odboru komunikácie a špeciálnych činností SPF Pavel Machava.

21.01.2022 12:02
prenájom, zmluva, ukazovanie, kľúča, nehnuteľnosť Foto:
Ilustračné foto.
debata

„Zverejnením nájomných zmlúv plníme náš sľub o transparentnosti a otvorenosti. Konáme tak aj preto, lebo registrujeme množstvo podnetov od farmárov, ktorí majú nejasnosti či sú ich zmluvy platné,“ povedal generálny riaditeľ SPF Ján Marosz.

Nájomné zmluvy sú rozdelené do štyroch kategórií: zoznam platných nájomných zmlúv na poľnohospodárske pozemky, zoznam platných nájomných zmlúv na iný ako poľnohospodársky účel, zoznam nájomných zmlúv končiacich v roku 2022 na poľnohospodársky účel a iný ako poľnohospodársky účel, a zoznam nájomných zmlúv skončených v roku 2021 na poľnohospodársky a iný ako poľnohospodár­sky účel.

Zmluvy sú uverejnené v excelovskej tabuľke. Na základe zvolených kritérií si záujemcovia budú môcť vyhľadať nájomné zmluvy podľa subjektu (nájomcu), podľa okresu a katastrálneho územia, kde sa nehnuteľnosť nachádza: podľa čísla zmluvy či doby nájmu. V prípade nejasností je pre nájomcov k dispozícii emailová adresa problemsnajmom@pozfond.sk. Link na webovú stránku.

debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #SPF #nájomné zmluvy
Flowers