K výmene štátneho tajomníka Kyseľa príde na stredajšom rokovaní vlády

K výmene štátneho tajomníka Milana Kyseľa má prísť na stredajšom (19. 1.) rokovaní vládneho kabinetu a k odovzdaniu jeho agendy potom do konca januára. Uviedol to vo štvrtok odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

13.01.2022 15:06
Milan Kyseľ Foto: ,
Milan Kyseľ
debata (3)

Reagoval tak na vyhlásenie Branislava Becíka z mimoparlamentnej strany Hlas-SD o tom, že Kyseľ „odmietol naspäť podpísať od vlády demisiu“.

Agrorezort Becíkove vyjadrenia odmietol. Pripomenul, že Kyseľ sa sám vzdal svojej funkcie 4. januára. V tejto súvislosti zverejnil aj príslušný dokument. „Pre zachovanie kontinuity dôjde na stredajšom rokovaní vlády k rozhodnutiu o výmene na pozícii štátneho tajomníka MPRV SR a do konca mesiaca k odovzdaniu agendy,“ spresnilo ministerstvo pôdohospodárstva.

Samuel Vlčan Čítajte viac O čom je kauza 4 500 eur na sviňu? Niektoré veci nie a nie pochopiť. Je to do smiechu aj do plaču

Becík na sociálnej sieti uviedol, že „Kyseľ, ktorý svojvoľne svojim ľuďom priklepol neskutočné podpory a tým pozdvihol aj svoj chov na najdrahšie svine v našej krajine, odmietol naspäť podpísať od vlády demisiu“. Strana Hlas-SD patrí k dlhodobým kritikom pomerov v agrorezorte.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #štátny tajomník #Kyseľ #Vlčan
Flowers