Pokračovanie článku: Tatry v tomto období praskali vo švíkoch. Zlatý týždeň teraz zachraňujú Slováci

Zničený Zlatý týždeň

Rozdiel oproti predcovidovým rokom je najmä v neistote. Takisto medzi hoteliermi panuje obava, že sa zopakuje minuloročná situácia a dôjde k zatvoreniu zo dňa na deň. „Pozitívne vnímame možnosť otvorenia hotelových reštaurácií, nakoľko minulý rok sa jedlo podávalo na izbu. Celkovo to však sťažuje novo vymyslená podmienka k OP – negatívny test. Minulého roku boli testy potrebné, preto sa aj podarilo zabezpečiť MOMky, tohto roku sa viac spoliehame na to, že klient si test urobí ešte doma alebo vykoná samotest pod dohľadom na recepcii,“ upresňuje Rusnáková.

Iná situácia je pre reštaurácie mimo ubytovacích zariadení, ktoré zostávajú zatvorené až do 3.1. 2022, čo im úplne zničilo Zlatý týždeň. Koalícia sa len tesne pred Vianocami rozhodla otvoriť gastroprevádzky aspoň v tomto termíne.

V porovnaní s uplynulým rokom je tohtoročná lyžiarska sezóna lepšia, domnieva sa Marián Galajda z TMR. Zásluhu pripisuje skvelým podmienkam na horách, rozprávkovému počasiu z posledných dní. Ľudia prichádzajú na výlety, na lyže, snowboardy, sánkovačku alebo turistiku. Tento rok je rokom hlavne jednodňových domácich turistov. „Svahy máme preplnené, včera aj dnes sme sa všetci inštruktori ani nezastavili,“ hovorí pre Pravdu lyžiarsky inštruktor Martin.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #dovolenka #hotel #Tatry