Pokračovanie článku: Tatry v tomto období praskali vo švíkoch. Zlatý týždeň teraz zachraňujú Slováci

Rezervácie na poslednú chvíľu

Záujem hostí o pobyty a tým pádom aj obsadenosť hotelov sa v Tatrách počas sviatkov neustále hýbe. Potvrdzuje to aj Kathrin Noll, generálna riaditeľka Grand Hotela Kempinsku High Tatras. Rezervácie podľa nej tento rok prichádzajú na poslednú chvíľu. „Hostia čakajú na oznámenie platných opatrení vládou a od tých sa odvíja následný záujem o pobyty,“ opisuje situáciu v cestovnom ruchu.

Výraznú zmenu v termínoch vytvorenia rezervácií zaznamenávajú aj v hoteli Lomnica. „V minulosti sme prijímali rezervácie na termíny Zlatého týždňa aj rok vopred, prípadne počas leta. Rezervácie termínov tohtoročného Zlatého týždňa začali pribúdať od momentu, kedy bolo zverejnené uvoľnenie opatrení v režime OP a možnosť sprístupnenia hotelových reštaurácií a služieb wellness ubytovaným hosťom,“ upresnila Litvinová.

Beznádejne vypredané hotelové izby tak tento rok vystriedali poloprázdne zariadenia. „Niektoré hotely hlásia 30 percent obsadenosť na Silvestra, zatiaľ čo predpandemické roky boli o takomto čase beznádejne vypredané,“ hovorí Lenka Rusnáková, výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu vo Vysokých Tatrách.

Na poslednú chvíľu si to však nenechávali hostia, ktorí plánovali silvestrovské pobyty. V hoteli Kempinski uzatvárali na tieto pobyty rezervácie už v priebehu októbra. Avšak nie všetkým podmienky a opatrenia umožnia vycestovať. Najvyšší podiel hostí očakáva hotel Kempinskí a Hotel Lomnica zo Slovenska. „Zatiaľ sú ich dve tretiny, ďalej štvrtina hostí je z Českej republiky, ale budeme mať aj hostí, ktorí pricestujú do Vysokých Tatier z Nemecka, Maďarska a Poľska,“ upresnila Noll.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #dovolenka #hotel #Tatry