Poukážky na slnečné kolektory a kotly na biomasu. Štát onedlho spustí dotácie

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) plánuje domácnostiam vo štvrtok vydať poukážky na kúpu a inštaláciu slnečných kolektorov. V najbližších týždňoch vydá agentúra aj poukážky na zaregistrované žiadosti na kotly na biomasu.

, 18.11.2021 10:05
solarne panely, PR článok, reklama, nepoužívať Foto:
debata

Na inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií majú domácnosti päť mesiacov od vydania poukážky.

„Vo štvrtok 18. novembra 2021 o 11.00 vydáme nové poukážky na slnečné kolektory ku všetkým žiadostiam, ktoré budú dovtedy zaregistrované. Do konca novembra budú vydané aj ďalšie poukážky k zaregistrovaným žiadostiam v zásobníku na kotly na biomasu. Domácnosti môžu žiadosti čakajúce v zásobníkoch do vydania poukážky upraviť,“ informovala SIEA.

počítanie, rozmýšľanie, energia, rekonštrukcia, plánovanie Čítajte viac Blíži sa masívna obnova rodinných domov. Ľudia môžu dostať na prerábky takmer 17-tisíc

Momentálne môžu domácnosti podávať nové žiadosti o poukážky iba v prípade slnečných kolektorov. K dispozícii je ešte suma 118 tisíc eur. Žiadosti je možné podávať do vyčerpania vyčlenenej sumy, najneskôr do 15. decembra 2021 do 15.00, kedy sa skončí tohtoročné oprávnené obdobie na registráciu žiadostí a vydávanie poukážok.

Aktuálne čaká v zásobníkoch na vydanie poukážok vyše 920 žiadostí o príspevky na inštaláciu tepelných čerpadiel a 300 žiadostí k fotovoltickým panelom.

debata chyba
Viac na túto tému: #dotácie #ekológia #biomasa
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy